DISTANCIJA

Pirmasis Lietuviškas dokumentinis filmas apie BMX kultūrą, kelionę bei draugystę. 2016 metų vasarą nufilmuotas Karolio Joniko filmas dešimt dienų seka grupę draugų, susiruošusių į gyvenimo kelionę, apie kurią svajojo nuo pirmos akimirkos, kai pradėjo važinėti BMX dviračiais. Filmas apjungia Lietuvos vaizdus, Lietuvišką muziką bei atskleidžia, jog BMX sportas Lietuvoje gyvuoja itin stipriai. 2017 metais filmas buvo pristatytas Lietuvos miestuose bei miesteliuose. Premjeros susilaukė itin daug dėmesio, filmas net buvo įtrauktas į labiausiai vogtų filmų tais metais sąrašą.

Filmo filmavimą inicijavo Deividas Budkovas, į pagalbą pasikvietęs savo rėmėjus Monster Energy bei Stillbmx. Kelionė truko dešimt dienų, buvo aplankyti dešimt skirtingų miestų, kuriuose po metų filmas buvo pristatytas. Net praėjus penkiems metams po filmo premjeros, jauni rideriai atsimena, kaip filmas juos ikvėpė pradėti važinėti BMX dviračiu ar inicijuoti savo kelionę.

LIETUVOS BMX DVIRAČIŲ ČEMPIONATAS

Pirmasis Lietuvos BMX Dviračių čempionatas įvyko 2022 metų rugsėjo 17 dieną Panevėžyje. Kartu su Lietuvos Dviračių Sporto Federacija, Redbull bei SBA ACTION surengėme pirmąjį oficialų Lietuvos Čempionatą. Nuo 2020 metų BMX Freestyle disciplina įtraukta į Olimpines žaidynes, todėl itin svarbu tapo ir UCI lygio varžybos Lietuvoje. Šios varžybos padeda išsiaiškinti, kas tais metais yra stipriausias BMX rideris ir kas galėtų pretenduoti į Olimpinę komandą.

Varžybos pritraukė didelį kiekį BMX dviratininkų ir tapo didžiausiu BMX renginiu 2022 metais. Oficialus UCI teisėjavimas suteikė rideriams galimybę rinkti UCI įskaitos taškus ir pradėti kelionę link Olimpinių žaidynių.

2022 metų Elite grupės čempionu tapo Martynas Lagauskas, o jaunių grupės čempionu – Neilonas Kaveika

Čempionatas sulaukė daug dėmesio iš dviratininkų bei žiūrovų.

Jungtinėje Karalystėje besitreniruojantis Domantas Zemeckis pateko ant 2022 metų lapkričio Olimpinės panoramos viršelio.

Varžybų finalo vaizdai apačioje